Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Vekili ile Görüşme, 17 Eylül 2021

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Vekili Vjekoslav Vukovic ile İstanbul’da çalışma yemeğinde bir araya geldi.​

Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi faaliyetlerine devam ediyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun katılımı ile Meclis Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu başkanlığında toplandı.

Medikal Meclisi, “Tıbbi cihaz üretim ve tedarikinin sürdürülebilirliği” konusunu masaya yatırdı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Medikal Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran’ın ev sahipliğinde, Meclis Başkanı Mete Özgürbüz başkanlığında, DMO Genel Müdürü Mücahit Özdemir, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Dr.Hasan Arslan ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla TOBB’da yapıldı.

Kız Kardeşim Projesi eğitmen eğitimi İstanbul’da yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesini amaçlayan Kız Kardeşim Projesi kapsamında, 21-24 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da eğitmen eğitimi gerçekleştirildi.

Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi video konferans yoluyla toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci ve Meclis Başkanı Göktekin Dinçerler başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla güncel konuları ele almak üzere video konferans yoluyla bir araya geldi.

TOBB İl KGK Değer Katan Kadın Girişimciler Toplantısı’nın 18’incisi yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün Başkanlığında, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri ve İl Kurul Üyelerinin katılımları ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Değer Katan Kadın Girişimciler Toplantısı’nın 18’incisi TOBB Bolu ve TOBB Siirt Kadın Girişimciler Kurulları ile gerçekleştirildi.​

Akkuyu Nükleer Santrali İhaleleri Bilgilendirme Semineri yapıldı

Akkuyu Nükleer Santrali İhaleleri Bilgilendirme Semineri internet üzerinden gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Akkuyu Nükleer Santrali A.Ş. işbirliğinde gerçekleştirilen; “Akkuyu Nükleer Santral Projesi’nde İhalelerin Takibi ve Tedarikçi Olmak İçin Yapılması Gerekenler” konulu seminerde; projede yerli katkının artırılması açısından potansiyel Türk tedarikçilerin Akkuyu NGS Projesi ve ihale kurallarıyla ilgili bilgilendirilmesi ve ana yüklenici ile bir araya getirilmesi sağlandı.

TOBB İl GGK 2. ve 5. Bölge toplantısı

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu (GGK) 2. Bölge (Doğu Akdeniz) ve 5. Bölge (Güneydoğu Anadolu) Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda Kasım ayında gerçekleştirilecek Global Girişimcilik Haftası ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

TOBB İl GGK 8. ve 9. Bölge toplantısı

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu (GGK) 8. Bölge (Doğu Marmara) ve 9. Bölge (Batı Marmara) Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.​ Toplantıda Kasım ayında gerçekleştirilecek Global Girişimcilik Haftası ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

TÜRİB Tarımsal Ürün Endekslerine dijital dönüşüm ödülü

Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın (TÜRİB) 14 Temmuz 2021 tarihinde yayımlamaya başladığı tarımsal ürün endeksleri, IDC DX Summit 2021 zirvesi kapsamında dijital dönüşüm projelerine yönelik gerçekleştirilen yarışmada “Endüstri Ekosistemlerinin Geleceği” dalında tarım ekosisteminin dijital dönüşüme katkısı nedeniyle birincilik ödülüne layık görüldü.

“Yeşil Dönüşüme Nasıl Ayak Uyduracağız?” Webinarı Seyahat Acenteleri, Sivil Havacılık ve Ulaştırma- Lojistik Sektörlerine Yönelik Gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Horizon Danışmanlık firması işbirliği ile gerçekleştirilen “Yeşil Dönüşüme Nasıl Ayak Uyduracağız?” webinarı; seyahat acenteleri, sivil havacılık, ulaştırma- lojistik sektörleri özelinde sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcilerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi Konya’da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun sekizincisi Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İç Anadolu Bölge Toplantısı çevrim içi yapıldı

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu 7. Bölge (İç Anadolu) Bölge Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu 3. Toplantısını Yaptı

Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında 3. Kez toplandı. Toplantıda, müsilaj ile ilgili yapılan çalışmalar ve Marmara Denizi Bütünleşik Stratejik Planı ele alındı.

Mehmet Büyüksimitci, KTTO Başkanı Turgay Deniz ile görüştü

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci, Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz, KTTO Genel Sekreteri Aysun Önet İleri ve KTTO Ankara Temsilcisi Burcu Kayan ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

TOBB İl GGK 6. Bölge Toplantısı

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu 6. Bölge (Doğu Anadolu) Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda Kasım ayında gerçekleştirilecek Global Girişimcilik Haftası ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Tedarikçi Yönetimi ve Tedarikçi Risk Yönetimi Webinarı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tedarikçi Geliştirme Programı, Tedarikçi Yönetimi ve Tedarikçi Risk Yönetimi Webinarı, 21 Ekim 2021 tarihinde internet üzerinden gerçekleştirildi.

Ayhan Zeytinoğlu, Kamerun Ticaret Bakanı Mbarga ile görüştü

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, Kamerun Ticaret Bakanı Luc Magloire Atangana Mbarga ile İstanbul’da bir araya geldi.

TÜRKEM ödül töreni için hazırlıklar sürüyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi tarafından; ülkemizin kreatif ekonomisini büyütecek katma değerli ürün ve hizmetler tasarlamak, kreatif endüstrilere yatırımı özendirmek ve özgün fikirlerin çoğalmasını sağlayarak güçlü bir yaratıcı ekonomi oluşturmak için düzenlenmesi planlanan TÜRKEM Ödül Töreni, Meclis Üyeleri tarafından masaya yatırıldı.

Eylül ayında kurulan şirketlerin sayısı % 15,7 arttı

Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı %15,7 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı %20,1 kurulan kooperatif sayısı %36,5 oranında arttı.

Tula Bölgesi Tanıtım Etkinliği TOBB’da düzenlendi

Rusya Federasyonu Tula Bölgesi Tanıtım Etkinliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) evsahipliğinde yapıldı.

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı çevrimiçi yapıldı

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu 4. Bölge (Doğu Karadeniz) Bölge Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

BAE, TIR Karnesi kapsamında ilk taşımacılık işlemini gerçekleştirdi

Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Türkiye’ye, TIR Karnesi Kapsamında ilk taşımacılık işlemi gerçekleştirildi.

Vergi Danışma Kurulu bir araya geldi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Vergi Danışma Kurulu, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç’ın katılımı ile Kurul Başkanı Fatih Dural başkanlığında 19 Ekim 2021 tarihinde video konferans yöntemiyle toplandı.

TIR Komitesi toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) TIR Komitesi, 15 Ekim 2021 tarihinde video konferans yoluyla toplandı.

2. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri yapıldı

TOBB ve Asya Kalkınma Bankası işbirliğinde, 2. Asya Kalkınma Bankası (ADB) İş Fırsatları Semineri (Webinar) düzenlendi.

Telekomünikasyon Meclisi bir araya geldi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Telekomünikasyon Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu’nun katılımıyla Meclis Başkanı Rıdvan Uğurlu’nun başkanlığında TOBB İstanbul Hizmet Binasında fiziki olarak toplandı.

2022 Yılı Fuar Takvimi yayımlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 2022 Yılı Fuar Takvimi’ni yayımladı. Türkiye genelinde, 2022 yılında 358 fuar organize edilecek. TOBB tarafından önümüzdeki yıl 115’i uluslararası olmak üzere 358 fuarın yapılmasına izin verildi.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi Kocaeli’nde

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun yedincisi Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fuarcılık Meclisi toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Fuarcılık Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu’nun katılımı ile Meclis Başkanı Cihat Alagöz’ün başkanlığında toplandı. Toplantıda, KOSGEB ve fuarcılık sektörü ilişkileri konusu ele alındı.

Otomotiv Ticaret Meclisi Sektörel Konuları Değerlendirme Toplantısı Bodrum’da Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi Sektörel Konuları Değerlendirme Toplantısı; Meclis Başkanı Yüksel Mermer başkanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Sektörel Ticaret Dairesi Başkanı Mesut Yahşi, Ticaret Uzmanları Sevil Özakca, Çiğdem Sayın Karaca, Efe Orkun Örnek ve Meclis Üyelerinin katılımıyla Bodrum’da gerçekleştirildi.

TOBB Fintek Meclisi Sektörel Konuları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi Sektörel Konuları Değerlendirme Toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Koray Bahar başkanlığında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Muhammed Mustafa Cerit, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Emre Karpuz ve ilgili bürokratların katılımıyla İzmir Ticaret Odası’nda yapıldı.

Ortak Akıl Toplantısı Bolu’da yapıldı

Ankara Sanayi Odası Koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Bolu'da, çevre illerden katılan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu başkan ve üyelerinin katılımları ile "Ortak Akıl Toplantısı" gerçekleştirildi.

Kuşadası İstasyon açıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Milletler Arası Ticaret Odası (ICC), Facebook, Habitat Derneği ve Kuşadası Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen “Kuşadası İstasyon” açıldı.

Türkiye-Almanya JETCO II. Dönem Toplantısı yapıldı

Türkiye-Almanya JETCO II. Dönem Toplantısı, 13 Ekim 2021 tarihinde sanal olarak gerçekleştirildi.