Skutočné zdravie

Dýchanie a stres

Každý už počul o vplyve stresu na ľudské zdravie, ale veľa ľudí netuší, ako a prečo to tak vlastne je. 

Ušetrite seba aj svoje deti

To, ako sme na tom teraz, je výsledkom toho, čo sme spravili v minulosti. Tento článok je zameraný na niektoré činnosti, ktoré vykonávame od detstva a majú negatívny vplyv na naše zdravie.

Kuracie mäso a jeho vhodnosť

Je naozaj kuracie mäso také zdravé a správne, ako sa zdá?

Mýty o chudnutí

Ľudí s nadváhou je neustále viac, avšak zbaviť sa nadbytočného tuku je stále ťažšie, pretože každý deň pribúdajú nové protirečivé informácie o tom, ako s tukom bojovať. Namiesto nájdenia a odstránenia príčin sa všetky metódy zameriavajú na nekonečný boj s tukom.

Je cvičenie zdravé?

Cvičenie sa podobne ako ovocie a zelenina považuje za symbol zdravia a dosahovania zdravia. Avšak je to naozaj tak? Je zdravé sa hýbať, ak už máme nejakú chorobu? Alebo aj keď sa necítime úplne dobre alebo sa nám jednoducho nechce?

Únava je väčší problém, ako sa zdá. Časť 1.

Zdá sa vám, že keď ste boli menší, vnímali ste svet lepšie? Farby boli pestrejšie, jedlo chutnejšie, pocity boli silné a dni neboli jednotvárne? Máte pocit, že všetko je nejasné, nudné, stereotypné? Môže za to únava, ktorú často nemusíte ani cítiť.

Zdravie a choroba do hĺbky

 Ako je to vlastne s chorobou a zdravím na bunkovej úrovni? Prečo nielen správna strava, ale aj správne dýchanie a dostatok odpočinku sú také dôležité pre naše zdravie? 

Všetko o chorobe, časť 1. Čo je choroba + príčiny

Existuje veľa názorov na to, čo choroba je. Niektorí veria tomu, že sú to baktérie a vírusy, ktoré sú zodpovedné, iní sú presvedčení, že existujú duchovné príčiny a podobne. V tomto článku sa dozviete, čo choroba v skutočnosti je a ako vzniká.

Raňajky nie sú vždy dobrý nápad

Raňajky sú neustále ospevované ako najdôležitejšie jedlo dňa, avšak pravda je úplne iná a ide len o ďalší marketingový trik.

Všetko o chorobe časť 3. Kto je zodpovedný?

Tretia časť série článkov všetko o chorobe,v ktorom zistíte, kto je zodpovedný za to, že máte chorobu. Pravda totiž je, že to nie je vaša vina.

Ako fungujú látky v organizme - trávenie a stavba buniek časť 1.

Informácie o tom, aké funkcie majú jednotlivé látky v tele, sú základom pre zistenie toho, akú stravu je správne konzumovať, ako ju správne kombinovať. V článku okrem toho, aká strava je navhodnejšia zistíte, akú funkciu v tele majú vitamíny a minerály, akú funkciu má voda a iné zložky potravy.

Nenechajte sa ovplyvniť - biznis

Každý človek, ktorý sa snaží nejakým spôsobom zlepšiť svoje zdravie, postavu a všeobecne zlepšiť svoj život, narazí na všadeprítomný marketing, hlavne potravinárskeho priemyslu, ktorý sa vás snaží presvedčiť, aby ste si kúpili ich produkty. V prvej časti článkov o tom, ako sa nenachytať a nedať sa ovplyvniť pri riešení zdravotných problémov.

Všetko o chorobe časť 2. Príznaky a rozdelenie

Pokračovanie série článkov o chorobe. V tomto článku je popísané rozdelenie chorôb podľa toho, ktorá časť metabolizmu je ovplyvnená. 

Prečo je cukor taký škodlivý a prečo sa po ňom priberá?

V poslednej dobe sa neustále hovorí o tom, aký je cukor škodlivý a zodpovedný za celý rad problémov a je to pravda. Cukor naozaj predstavuje jeden z najväčších problémov pre zdravie, avšak nie veľa ľudí skutočne chápe prečo je to tak. 

Ako fungujú látky v organizme - trávenie a stavba buniek časť 2.

Pokračovanie článku o tom, akú funkciu majú jednotlivé látky v tele, konkrétne pri trávení a stavbe buniek. Poznanie toho, ako naše telo funguje je dôležité hlavne pre určenie správnych stravovacích zvykov.

Ovocie a zelenina - ako je to naozaj?

Neustále sa hovorí o dôležitosti ovocia a zelenina vo výžive. Argumentuje sa vysokým obsahom vitamínov, minerálov a vlákniny. Ovocie a zelenina sa prakticky stali symbolom zdravej výživy - ak sa povie zdravie, väčšinu ľudí hneď napadne ovocie a zelenina. Sú však ovocie a zelenina naozaj také zdravé?

Powered by RSS 2 HTML